Svět FF UK

Vydej se na cestu za poznáním. Studuj bakaláře na FF UK

Vybrané obory

Asijská studia

Asijská studia se dělí do sedmi specializací, které můžeš v mnoha případech studovat zcela samostatně:

Indologie
Indologie ti otevře okno do světa indické kultury prostřednictvím jednoho ze čtyř indických jazyků. Když si vybereš klasický jazyk sanskrt, můžeš se věnovat starověké Indii, její bohaté literatuře a náboženství. Pokud tě zajímá studium živých jazyků (hindštiny, bengálštiny nebo tamilštiny), budeš studovat Indii středověkou a moderní. Kromě ovládnutí jazyka tedy porozumíš i kulturním reáliím, historii a literatuře Indie, a to ti nikde jinde v ČR nenabídnou.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Indonesistika
Chceš poznat indonéský region, a to jak teoreticky, tak doslova „na vlastní oči“? Láká tě věnovat se i jazykově a kulturně spřízněným zemím tzv. malajského světa, tedy Malajsii, Singapuru a Bruneji? Naučíme tě indonéský jazyk a etnologická část studia tě připraví k antropologickému působení v terénu – v tomto ohledu nabízí Indonésie s několika sty etnickými skupinami nesmírně široké pole působení.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Japanologie
Japonsko je fascinující zemí a je jedno, jestli tě zaujalo jazykem, odlišnou kulturou, anime nebo bojovými sporty. Pokud se chceš naučit mluvit i psát japonsky, zorientovat se v odlišných společenských konvencích, stát se odborníkem na japonskou literaturu, dějiny, umění i společnost, pojď studovat japonská studia. Těšit se můžeš na předměty věnované japonskému jazyku a písmu, četbě japonských textů nebo konverzaci i na přednášky o japonské kinematografii, divadlu, poezii či náboženství.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Koreanistika
Na koreanistice tě především naučíme dobře mluvit a psát korejsky, ale dozvíš se i leccos o jazyce obecně. Mimoto se staneš odborníkem na korejskou literaturu, dějiny i kulturu, zejména tu duchovní. Budeš tak umět do kontextu zasadit i aktuální dění v Koreji. S těmito znalostmi se dobře uplatníš hlavně v oblasti turistického ruchu a obchodu. Samozřejmostí je možnost studijního výjezdu do zahraničí.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Mongolistika
Mongolsko je fascinující země s bohatou historií a kulturou: kdysi světovládná říše, dnes rozlehlý, řídce osídlený stát mezi Ruskem a Čínou, kde žije víc koní než lidí. Při studiu se naučíš mongolsky natolik, že se domluvíš a zvládneš číst jednodušší texty v originále. A získáš také přehled o mongolských dějinách, literatuře a kultuře. Mongolistika se v České republice dá studovat jenom na naší fakultě.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Tibetanistika
Zajímá tě Tibet, nejvýše položená země světa s prastarou kulturou? Při studiu se budeš hodně věnovat jazyku a naučíš se tibetsky natolik, že se domluvíš a zvládneš číst jednodušší texty v originále. Získáš přehled o tibetských dějinách, literatuře a náboženství. A dozvíš se hodně také o tibetském buddhismu – náboženství má v tibetské kultuře velmi důležité postavení. Tibetanistika se v České republice dá studovat jenom na naší fakultě.
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA

Vietnamistika
Vietnamistika je unikátní obor, který se jako vysokoškolské studium v Praze dá studovat jenom na FF UK. Silné vazby mezi ČR a Vietnamem a místní početná vietnamská menšina nabízejí široké uplatnění lidem, kteří ovládají vietnamštinu i češtinu a rozumí vietnamské kultuře a dějinám. U nás dosáhneš vysoké úrovně vietnamštiny a můžeš se věnovat například tlumočení. Program je vhodný pro úplné začátečníky i pro rodilé mluvčí vietnamštiny. Objednat si vietnamské delikatesy s perfektní výslovností ještě nikdy nebylo tak snadné!
DETAIL PROGRAMU + PŘIHLÁŠKA


Odkazy se otevírají v novém okně, takže se můžeš kdykoli vrátit zpět k průzkumu světa FF UK.

Příklady uplatnění

 1. Delegát cestovní kanceláře
 2. Jazykový poradce
 3. Koordinátor mezinárodních projektů
 4. Kulturní poradce
 5. Odborný pracovník mezinárodní spolupráce
 6. Odborný pracovník v nakladatelství
 7. Odborný redaktor
 8. Odborný referent orgánů státní správy a samosprávy
 9. Pracovník neziskové organizace
 10. Pracovník turistického informačního centra
 11. Pracovník ve středním managementu
 12. Pracovník zastupitelského úřadu
 13. Pracovník zpravodajské služby
 14. Průvodce
 15. Překladatel, tlumočník
 16. Publicista
 17. Redaktor
 18. Korektor
 19. Lektor
 20. Specialista v oblasti cestovního ruchu
 21. Specialista zahraničních oddělení v komerčním sektoru
 22. Učitel v jazykové škole
 23. Humanitární pracovník
x